Golden State este favorizat să urce cu 2-0 pe Dallas

Dallas Mavericks se confruntă cu o sarcină dificilă pentru a egala seria lor cu Golden State Warriors înainte de a merge la Dallas pentru Game 3.

Mavericks intră în Jocul 2 din Finala Conferinței de Vest a NBA ca nefavorabili cu 6,5 puncte. Golden State a câștigat cu ușurință Game 1 112-87 după ce a deschis fiecare repriză cu sferturi mari. Golden State a depășit-o pe Dallas cu 10 în fiecare din primul și al treilea sferturi și a scos jocul la începutul celui de-al patrulea.

Războinicii l-au ținut în frâu pe Luka Doncic, care a înscris doar 20 de puncte la o lovitură de 6 din 18. Niciun alt jucător de la Mavericks nu a avut mai mult de 17 puncte, deoarece nici distribuția lui de susținere nu a putut merge. Dallas a tras 36% din teren și doar 23% din spatele arcului. Golden State a tras mai puțin de 35% din trei, dar a fost 36 din 53 din interiorul arcului, deoarece șapte jucători au marcat cel puțin 10 puncte.

Dallas are +220 pe linia banilor în Game 2, în timp ce Warriors are -275 pentru a părăsi orașul cu un avans de 2-0 în serie. Scăderea cu 2-0 nu ar fi nimic nou pentru Dallas și, probabil, nu ar fi un fazat atât de mult pe Mavericks. La urma urmei, aceasta este aceeași echipă care a plecat acasă pentru Game 3 împotriva lui Sorii a căzut cu 2-0 și a câștigat patru din următoarele cinci jocuri pentru a elimina cea mai bună echipă din sezonul regulat și capul de serie al Conferinței de Vest din playoff.

O altă victorie a Warriors este, de asemenea, probabil să scadă și mai mult șansele finale. Golden State a intrat în serie ca favorită pentru a câștiga finala la +120 și a scăzut la +110 după meciul 1. Un avans de 2-0 în serie ar putea împinge Golden State la un favorit egal cu bani pentru a câștiga titlul.

Golden State i-a eliminat pe Luka Doncic și Dallas miercuri seară în meciul 1 din seria lor de playoff NBA. (Fotografia de Harry How / Getty Images)

Echipele de acasă favorizate în NHL

Carolina Hurricanes și Calgary Flames au câștigat fiecare acasă pentru a-și deschide seria de playoff la începutul săptămânii și a intrat în meciul 2 ca favorit.

Ambele echipe au -175 direct vineri seara și le puteți obține la cote plus dacă sunteți dispus să le luați -1,5 goluri. Carolina are +150 pentru a câștiga cu două sau mai multe goluri față de New York Rangers, în timp ce Flames are +135 pentru a câștiga cu două sau mai multe față de Edmonton Oilers.

Carolina a câștigat meciul 1 împotriva Rangers în prelungiri. Cele trei goluri combinate din acel joc au fost doar o cincime din totalul de goluri marcate în victoria Flames împotriva Edmonton. Acea victorie cu 9-6 pentru Calgary a inclus șapte goluri în a doua perioadă, iar Calgary a sărit la un avantaj de 6-2 înainte ca Edmonton să înscrie patru goluri consecutive pentru a egala meciul la începutul celei de-a treia.

Jocul 1 cu scoruri mari se reflectă în totalul pentru Jocul 2. Peste/sub din Carolina este de 5,5 goluri, în timp ce totalul din Calgary este de 6,5.

Ziua tăiată la PGA

Terenul va fi redus până la jumătate de vineri după-amiază la Campionatul PGA. Tiger Woods este la nouă lovituri de avantaj după prima rundă după ce a tras un 4 peste 74. Partenerul său de joc Rory McIlroy a tras un 5 sub 65 pentru a prelua conducerea după prima rundă și a încheiat runda ca favorit la câștigarea turneului la +300. Nu-ul. Al doilea favorit este acum Justin Thomas la +700. El a încheiat primul tur cu două lovituri de pe McIlroy.

Woods a fost +100 pentru a rata reducerea înaintea turneului și -125 pentru a ajunge. Un parior a pariat 13.000 USD pe Woods pentru a rata reducerea la +115 și pariul arata destul de bine după prima rundă.

Padres sunt ușori favoriți față de Giants

Cea mai mare serie MLB a weekendului este la San Francisco, când Padres și Giants se întâlnesc pentru a doua serie a sezonului. Sean Manaea se confruntă cu Jakob Junis, deoarece Junis a fost o descoperire stelară până acum în 2022. Fostul aruncător de la Royals și-a schimbat selecția de teren cu mare efect și are un WHIP de 0,97 și a lovit 18 în 20,2 reprize.

Dodgers, între timp, sunt la Philadelphia în acest weekend.

Cine a încasat biletele joi?

Parorii care i-au luat pe Boston Celtics în meciul 2 nu au fost nevoiți să transpire, deoarece Celtics s-au înfruntat împotriva Heat și și-au egalat seria la 1-1. Pariorii care l-au luat pe McIlroy ca lider al primului tur al PGA sunt, de asemenea, extrem de fericiți.

Pariorii de Blues au fost, de asemenea, recompensați joi seară ca St. Louis a câștigat cu 4-1 la Colorado Avalanche pentru a egala seria de playoff la 1-1. Avalanche sunt în continuare favoriții Cupei Stanley, dar albaștrii au arătat joi seară că această serie ar putea fi competitivă.